Vanwege de heterogeniteit van multiple myeloom (MM) is er momenteel geen enkel pathogeen mechanisme dat kan worden gebruikt om het ziekteverloop voor elke patiënt met multiple myeloom te verenigen en te definiëren.
De International Myeloma Working Group (IMWG) beveelt fluorescentie in situ hybridisatie (FISH) aan, waarbij doorgaans beenmerg aspiraatmonsters worden gebruikt voor beoordeling.
Beenmergaspiraten zijn een uitdagend monstertype en laboratoria nemen gewoonlijk de plasmacelmarker CD138+ op in hun selectiemethoden om plasmacellen te verrijken voordat FISH wordt uitgevoerd; Dit kan echter domino-effecten veroorzaken die de penetratie van de probes belemmeren en de cel morfologie veranderen.
Lees in het blog de tips voor CD138-celverrijking voor FISH diagnostiek: Multiple Myeloma (MM)